Piszą o nas

Jesteśmy dumne, że dzięki fantastycznym osobom współpracującym z nami i biorącym udział w naszych spotkaniach, znalazłyśmy się w czołówce nowych mediów społecznościowych, o których się mówi w TVP POLONIA.
Dziękujemy.
TVP Polonia

Jesteśmy dumne, że dzięki fantastycznym osobom współpracującym z nami i biorącym udział w naszych spotkaniach, znalazłyśmy się w czołówce nowych mediów społecznościowych, o których się mówi w TVP POLONIA.

Dziękujemy.
TVP Polonia

 

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że portal „Polskie Merseyside” został patronem medialnym konkursu „Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej”.

Ten niezwykły plebiscyt został zainicjowany przez pomysłodawczynie projektu „Spotkania Polonijne” – Ursulę Goldę oraz Bożenę Krasoń. Założeniem „Spotkań…” było i jest tworzenie przestrzeni przeznaczonej do integracji i współpracy Polaków na całym świecie oraz promowania polskości za granicą. Spotkania z fantastycznymi ludzi zainspirowały obie panie do zorganizowania wyjątkowego konkursu, dzięki któremu działalność Polaków za granicą może zostać wyróżniona i nagrodzona, a przy okazji jest to cudowna okazja na integrację Polonii i promowania dobrego imienia Polonii i Polaków na świecie.

czytaj dalej……..

https://polskiemerseyside.co.uk/polskie-merseyside-patronatem-medialnym-konkursu-osobowosc-polonijna-roku-im-edyty-felsztynskiej?

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, wydarzenie Osobowość Polonijna Roku. Im Edyty Felsztyńskiej została dopięta na ostatni guzik. Inicjatywa została zorganizowana przez dwie wspaniałe kobiety, Bożenkę Krasoń i Ursulę Golda. Osoby, które wchodzą w skład kapituły to, Bożena Wróblewska/ Stowarzyszenie INSIEMIE, Magdalena Pinkwart Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy im. Olgierda Budrewicza, dziennikarka radiowo-prasowa, Dr Adrianna Tomczak – Doktor nauk społecznych, specjalistka ds. Social media, trenerka, blogerka, prelegentka i działaczka polonijna, Aleksandra Seghi – współredaktorka portalu polacywewloszech, autorka książek

czytaj ciąg dalszy……

https://thedesigner.se/osobowosc-polonijna-roku-im-edyty-felsztynskiej/

 

 

czytaj dalej……..

http://pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?

 

 

czytaj dalej…..

https://www.polacywewloszech.com/2021/02/28/osobowosc-polonijna-roku-im-edyty-felsztynskiej-rozmowa-z-bozena-krason-i-ursula-golda/?

 

 

 

Dlaczego imię tej kobiety jest takie ważne?

Edyta Felsztyńska – ur. 04.06.1972, zm. 25.07.2017 r. w wieku 45 lat przegrywając walkę z nowotworem. Przyjechała do Włoch w 1990 roku, po latach wyszła za mąż za Włocha. A w roku 2007 wraz z Bożeną Wróblewską założyły stowarzyszenie Insieme. Obie Panie rozpoznawane są, jako działaczki polonijne, nie tylko we Włoszech, ale również w Europie. Edyta była osobą z mnóstwem pozytywnej energii, którą wykorzystywała, aby pomagać innym. Kochała ludzi i pamiętając swoje ciężkie chwile na początku emigracji, starała się pomagać w rozwiązywaniu problemów nowo przybyłych na emigrację Polaków.

czytaj dalej……

https://polska360.org/osobowosc-polonijna-roku-im-edyty-felsztynskiej-2021-zgloszenia/

 

Jesteśmy dumne, że dzięki fantastycznym osobom współpracującym z nami i biorącym udział w naszych spotkaniach, znalazłyśmy się w czołówce nowych mediów społecznościowych, o których się mówi w TVP POLONIA.
Dziękujemy.

 

 

czytaj więcej….

https://www.polacywewloszech.com/2021/05/06/nabor-kandydatow-do-konkursu-osobowosc-polonijna-roku-im-edyty-felsztynskiej/

 

Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej ma dwa cele,

Najważniejszym celem jest uhonorowanie pamięci Edyty Felsztyńskiej ,która była wielką działaczką polonijną szanowaną i lubianą przez wielu. Jej celem było jednoczenie Polaków i Polonii  a marzeniem , by piosenka

….Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina …była odzwierciedleniem łączenia i wspólnoty szczególnie poza granicami kraju.

Drugim celem tego konkursu to integracja i motywacja środowisk polonijnych na całym świecie do większej aktywności i współpracy.

 

całość do  obejrzenia tutaj,,,,,,,

https://polonia24.tvp.pl/53684709/osobowosc-polonijna-roku

 

Studio Tv KROK PO KROKU jest patronem medialnym Polonijnej Osobowości Roku 2021!
Możliwość zgłoszeń już ruszyła i potrwa do 30 sierpnia
Zapraszam na rozmowę z Bożeną Krasoń i Urszulą Gołda – organizatorkami tego przedsięwzięcia.
oglądaj dalej……

https://www.facebook.com/Hanna-Grosfeld-Buda-Krok-po-Kroku

 

Dziękujemy serdecznie za wsparcie medialne w Osobowość Polonijna Roku 2021

Pani

Elżbieta Jachymczak – Redaktor naczelna Prezes zarządu

 

Business Intelligence – Akademia Kobiecej Przedsiębiorczośći.

a tak pisze o naszym plebiscycie w magazynie

Business Intelligence

czytaj dalej……

https://business-intelligence.com.pl/osobowosc-polonijna-roku-im-edyty-felsztynskiej/

 

 

TVP POLONIA24

Cykl TVP Polonia prezentujący wyjątkowe kobiety – Polki, które osiągnęły poza krajem niekwestionowany sukces w życiu prywatnym i zawodowym.

Mój udział w programie Polonia jest kobietą to był ogromny zaszczty znaleźć się w tak dostojnym gronie  ,gdzie jako współorganizatorka Spotkań Polonijnych i konkursu Osobowość Polonijna Roku im.Edyty Felsztyńskiej miałam okazję opowiedzieć o konkursie .

Bożena Krasoń -Polonia jest kobietą odc 12

oglądaj tu……

 

https://polonia.tvp.pl/55567339/polonia-jest-kobieta-odc-12

 

 

Ostatnio miałyśmy okazję jeszcze raz wystąpić w telewizji TVP POLONIA 24 .

Mówiłyśmy o przedłużeniu nadsyłania zgłoszeń do konkursu

Osobowość Polonijna Roku im Edyty Felsztyńskiej

Program informacyjno – publicystyczny koncentrujący się wokół problematyki polskiej i polonijnej. Prezentowane materiały utrzymane są w formule dynamicznego programu newsowego. Całość jest wzbogacona o stałe pozycje komentarzowe.

całość pod linkiem poniżej……

https://polonia24.tvp.pl/55289877/30082021-2205?fbclid=IwAR0YGdK4s6qCrlfIP9r5BSmwMifyUma350ZxGd9Dr1RiDuDi-JTM7C130Z4

 

 

Polonia na Świecie i kolejne Polonijne projekty,
jakże ważne w życiu codziennym i spuściźnie po
tych którzy byli dla wielu drogowskazem w
działalności migracji……pisze

@Yvette Poplawska prezes Międzynarodowego
Stowarzyszenia Artystów Autorów
Dziennikarzy Prawników Virtualia ART

przeczytaj całość …….wystarczy zeskanować obrazek

Zbliżamy się do ogłoszenia Finału Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej 2021 w Italii.