Statuetka

 

Przedstawiamy Wam  statuetkę, która będzie nagrodą  przyznawaną w naszym konkursie.

wysokość 350 mm

Kryształowy glob ziemski ,utrzymywany przez piękne kryształowe ramiona wychodzące z kamiennej podstawy.

Na podstawię umieszczony napis./może różnić się od widocznego

 

„Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej” .
Statuetka wykonana jest z kryształu  na kamiennej podstawie i przedstawia nasz glob osadzony podobnie jak diament, symbolizujący obecność nas Polaków na całej kuli ziemskiej.
Nie chcemy przypisywać jej jednoznacznego wymiaru ale pragniemy przybliżyć Wam symbolikę  w ogólnym rozumowaniu i idei jaką kierowaliśmy się przy jej wyborze do tej nagrody.
Kryształ jak mówi sama nazwa jest symbolem czystości i przejrzystości. Działa oczyszczająco na nasz umysł i ciało przyciągając moc światła i dobrą energię.
Występuje w naturze w postaci sześciobocznych słupów i jego złoża można znaleźć na całym świecie.
Kryształy utożsamiane są z pozytywną troską o innych ludzi.
Wykonuje się z nich również amulety ochronne chroniące swoich użytkowników przed rzucanymi  złymi urokami stąd kryształowe kule w magii i jasnowidzów.
Są używane często w jubilerstwie dlatego globus przypomina szlachetną oprawę diamentu na wywyższeniu… „swoją magiczną moc rozsiewa wszędzie gdzie tylko się znajdzie i jest doskonałym nośnikiem światła, w którym zawarte są wszystkie barwy tęczy…” Wnosi jasność i czystość w umysł i duszę ładując nas stale nową energią.
Pogłębia naszą mądrość i intuicję napełniając nas świeżą mocą swojej energii. Przechodząc do podstawy statuetki  z kamienia odnajdujemy tu symbol trwałości, i solidności. Kamień jako budulec w procesie rozwoju cywilizacji poprzez wieki pełnił i pełni bardzo ważną rolę oraz jest podstawą w tej symbolice.
Sam w sobie ma bardzo wieloznaczną wymowę.
Kamień to też twardość i ciężar jaki spoczywa na nas i czasem przechodzi w symbol przeszkody a nawet ukamieniowania… Kamień to element żywiołu ziemi. Bywa przedmiotem posiadania, podziwu,  zachwytu, bojaźni i wiary a nawet posiada magiczną moc…
Kamień to skała.
Od epoki kamienia łupanego kamienie to doskonalenie człowieka, dążenie do doskonałości. Zatem ten kamień u podstawy jest elementem naszego rozwoju, budowy i dążenia do przekształcania człowieka na lepsze.
Wszyscy jesteśmy takim surowym kamieniem…
Taką statuetką i poprzez taką symbolikę chcemy wyróżnić naszych zwycięzców nagradzając ich pracę oraz ich działalność na rzecz nas rodaków, rozproszonych po całym świecie.
Życzymy  Wam takich ociosanych, wygładzonych i oszlifowanych kamieni diamentowych.
Przekujcie je w wielkie sukcesy szlifując siebie i bądźmy takimi brylantami dla siebie. Poprzez nasze szlachetne działanie służmy innym.
Bądźmy tą dobrą energią bowiem wzajemna życzliwość, ciepło i dobro są bezcenne.
Czytajmy ten przekaz z głębokim zrozumieniem jego przenośni i jego symboli zawartych w tej statuetce.
Na koniec tej głębokiej analizy pragniemy zadedykować Wam wiersz naszej noblistki  – Wisławy Szymborskiej – ” Rozmowa z kamieniem”